Главная » Статьи » Уроки |
Тема уроку. Будова рослин. Рослини – живі організми. Мета уроку: ознайомити учнів із зовнішньою будовою рослини, на прикладі дослідів довести, що рослини – живі організми, сформувати уявлення про значення кожного органа рослини, про особливості живлення і дихання рослин; формувати вміння логічно міркувати, правильно висловлювати свою думку; виховувати естетичні почуття. Тип уроку: комбінований. Обладнання: роздавальний матеріал – малюнок трав’янистої рослини з усіма органами; квітучі кімнатні рослини, матеріал до завдання « Поєднай відповідні частини », картки «Розгадай кросворд». Хід уроку І. Організаційна частина. Знов лунає шкільний наш дзвінок, Кличе усіх на цікавий урок. - А тепер зручніше сідайте, починаємо урок. ІІ. Хвилинка синоптика. - Яка зараз пора року? - Яке число? - Тепло чи холодно надворі? - Який стан неба? - Яка температура повітря? - Чи були сьогодні опади? ІІІ. Перевірка домашнього завдання. 1. Фронтальне опитування. - Заповни на дошці схему «П’ять царств живої природи». 2. Вправа « Мікрофон » - Що відноситься до природи? - Якою буває природа? - Наведіть приклад неживої природи . Доведіть. - Наведіть приклад живої природи. Доведіть. - Що ви знаєте про культурні рослини? - Що ви знаєте про дикорослі рослини? - Чому рослини називають зеленим дивом Землі? ІV. Повідомлення теми уроку. - Сьогодні на уроці ми будемо продовжувати знайомство з рослинами, як живими організмами та вивчатимемо їх будову. V. Вивчення нового матеріалу. 1. Розповідь учителя з елементами бесіди. - Усі рослини мають схожу будову. Кожна з рослин складається з частин, що називаються органами. Кожен орган має свою назву: корінь, стебло, листок, квітка, плід з насінням. - Розглянемо малюнок, підпишемо назви органів. - Але усі ці органи у різних рослин різні за розміром, формою, кольором (Розгляд малюнків). 2. Практична робота з проростками квасолі. 3. Розповідь учителя з елементами бесіди з метою формування уявлення про значення органів. а) - Усі органи мають для рослини певне значення. - Який орган з’являється при проростанні насіння першим? Чому саме корінь? Яке значення він має для рослин? - Куди потрапляє вода, яку корінь всмоктує з ґрунту? - Так яке значення має стебло для рослин? б) Живлення рослин: I спосіб – рослини живляться поживними речовинами, які корінь всмоктує ґрунту; Цей процес живлення відбувається постійно: і вдень, і вночі. II спосіб – рослини самі утворюють поживні речовини – цукор і крохмаль – у своїх листках тільки на світлі з води і вуглекислого газу (тільки під дією сонячної енергії) - Коли рослини виділяють кисень (вдень під дією світла) - Коли рослини вбирають кисень (вночі) - Якими органами рослини дихають (спеціальних органів дихання немає, дихають всіма органами, найбільше листками) Квітка. У кожної рослини вона різна за розміром, формою і кольором. За допомогою кольору квіти приваблюють до себе комах, які запилюють їх. Плід. Запилена квітка перетворюється на плід. Плоди також бувають різні за формою, розміром, виглядом. За допомогою насіння з плодів рослини розмножуються. 4. Робота за підручником. ( С. 107 -108 ) Читання і обговорення статті, малюнків. 5. Робота в друкованих зошитах. ( С. 39 ) VІ.Фізкультхвилинка. Встало вранці ясне сонце, Зазирнуло у віконце. Ми до нього потяглися, За промінчики взялися. Будем дружно присідати, Сонечко розвеселяти. Встали – сіли, встали – сіли: От уже й розвеселили. Нумо всі, нумо всі! Потанцюймо по росі! VІІ. Закріплення та осмислення знань. - Доведіть, що рослини частина живої природи. - Чому рослини не можуть жити без сонячного світла? - Доведіть, що рослини – джерело поживних речовин і кисню на Землі. (Головне в процесі живлення рослин – те, що рослини запасають, «консервують» сонячну енергію, а потім передають її тваринам і людям разом із плодами, листям і стеблами. Споживаючи ці органи рослин, тварини і люди отримують поживні речовини і сонячну енергію). - Як ви розумієте вислів: «Берегти рослини – зберегти життя на Землі?» 1. Гра «Так чи ні.» - Корінь забезпечує живлення. Закріплює рослину в грунті. - Стебло пересуває воду від кореня. Піднімає листя до світла. - Від кількості листя залежить кількість плодів. - Квітка – краса природи. - Плід з насінням служить для розмноження. 2. Це цікаво. • Найкоротші стебла – у водяних плаваючих рослин. • Найбільші листки у нашій флорі – в лопуха. • Найменша квітка – у ряски без кореневої, що вкриває стоячі водойми, не більше ніж головка голки. • Різні рослини дають різну кількість насіння. Подорожник має до 14 тисяч насінин, а ромашка – до 100 тисяч. • На півдні нашої країни росте дуже цікава рослина – огірок-порскач. Якщо доторкнутися до його стиглого плода, він ніби випльовує своє насіння з коробочки. Тому слід бути обережним, коли знаходишся біля цієї рослини. VІІІ. Підсумок уроку. Оцінювання учнів. ІХ. Домашнє завдання. Опрацювати статті підручника « Будова рослин », « Рослини – живі організми». ( С. 107 – 110 ). | |
Просмотров: 307 | |
Всего комментариев: 0 | |
Уроки
[13]
Методика проведенния урокив
|
Сценарії свят
[12]
Сценарії шкільних свят з повним описом проведення.
|
Документи
[0]
Необхідні документи в початковій освіті
|