Главная » Статьи » Уроки |
Тема уроку. Зелене диво землі. Різноманітність живих організмів. Значення рослин у природі та житті людей. Мета уроку: продовжити формувати поняття природа жива і нежива, уявлення про царства живої природи, значення рослин різноманітність рослин на землі, про види рослин; продовжити виробляти навички дослідницької роботи та спостереження; розвивати логічне мислення, виховувати естетичні почуття. Тип уроку: комбінований. Обладнання: ілюстрації представників царств живої природи, гербарії малюнки рослин різних видів. Хід уроку І. Організаційна частина. ІІ. Хвилинка синоптика. - Яка зараз пора року? - Яке число? - Тепло чи холодно надворі? - Який стан неба? - Яка температура повітря? - Чи були сьогодні опади? ІІІ. Перевірка домашнього завдання. 1.Фронтальне опитування. - Що таке ґрунт? (Верхній родючий шар землі, на якому ростуть рослини) - Доведіть, що в ґрунті є повітря. - Доведіть, що в ґрунті є пісок,глина. - Доведіть, що в ґрунті є перегній. - Доведіть, що в ґрунті є вода. - Доведіть, що в ґрунті є мінеральні солі. - Поясніть, яке значення має ґрунт на землі для тварин, рослин, людей. - Розкажіть , як руйнуються ґрунти і як їх охороняти. 2.Тестова перевірка. Гра: « Так » чи « ні ». - Верхній родючий шар землі, на якому ростуть рослини, називається ґрунтом. - Родючість – головна властивість ґрунту. - Чим більше в ґрунті перегною, тим він бідніший. - Грунт буде родючішим, якщо в нього вносити органічні та мінеральні добрива. - До складу ґрунту входить лише пісок і глина. ІV. Актуалізація опорних знань. - Ми з вами закінчили вивчати неживу природу. - Які саме предмети неживої природи ми вивчали ?(Сонце, вода, повітря, гірські породи, ґрунт). - Що належить до живої природи? (Відповіді дітей) Створення на дошці схеми: V. Вивчення нового матеріалу. 1.Розповідь учителя з елементами бесіди за таблицею. - Усі живі організми вчені поділяють на 5 царств. Усі ці царства дуже різні, але між ними існує тісний зв’язок, також існує зв’язок між царствами живої природи і неживою природою. Перше царство живої природи, яке ми будемо вивчати – це рослини. Їх називають зеленим дивом Землі! 2.Проблемні запитання. - Чому рослини так називають? - Чи було б життя без рослин? Чому? 3.Інтерактивний метод . Гра « Мікрофон ». - Де живуть рослини? - Скільки живуть різні рослини? - Чим відрізняються різні рослини? - Які особливості різних рослин вам відомі? (відрізняються розміром, формою, будовою, способом життя, тривалістю життя). VІ. Фізкультхвилинка. Ми лісочком йшли, Грибочок знайшли. Нагнулись, піднялись, У кошики поклали І далі пішли. Ми лісочком йшли, Малину знайшли. Дотягнулись, зірвали, У кошики поклали І далі пішли. 4.Це цікаво. Найменшу квітку серед рослин України має водоплавна ряска. Діаметр її складає 0,5 мм . Лісний горіх у 1,5 рази переважає за поживними речовинами м’ясо свині; у 3 рази – хліб; у 10 разів – молоко; в 13-14 разів свіжі яблука, груші. Найстарішим деревом в Україні вважається 1300-річний дуб в урочищі Юзефін Рівненської області. Є в Україні й рекордсмени за висотою – модрина в Рахові, яка в 140 років мала в висоту 54 м . У селищі Верхня Хортиця росте 800-річний дуб, під яким, за легендою, стояли загони руських князів Олега та Святослава, відпочивали Б. Хмельницький, Т. Шевченко, І. Рєпін, М. Лисенко. Обхват його стовбура над 8 м. Цей велетень заввишки 36 м, діаметр крони 43 м. 5.Розповідь учителя: « Як люди розрізняють рослини». 6.Робота за підручником стор.(106-107). 7.Робота в зошитах. 8.Робота в групах. - З’ясуйте, скільки видів рослин росте на шкільній клумбі. Рослин якого виду найбільше? VІІ. Закріплення вивченого матеріалу. Тести за індивідуальними картками. - На які групи поділяються рослини? • Водорості, мохи, хвощі, папороті, хвойні рослини, квіткові рослини. • Водорості, мохи, квіткові рослини. • Водорості, мохи, квіткові рослини. • Водорості, хвощі, папороті. - Назвіть рослини одного виду: • Береза, дуб, липа. • Ромашка лікарська, ромашка без язичкова, ромашка не пахуча. • Пшениця озима, пшениця яра. • Ожина, малина, терен, бузок. VІІІ. Підсумок уроку. ІХ. Домашнє завдання. ( Диференційоване ) 1.Скласти розповідь на тему: « Рослини в моєму житті» 2. Намалювати квітку, яка найбільше подобається. | |
Просмотров: 232 | |
Всего комментариев: 0 | |
Уроки
[13]
Методика проведенния урокив
|
Сценарії свят
[12]
Сценарії шкільних свят з повним описом проведення.
|
Документи
[0]
Необхідні документи в початковій освіті
|