Анохіна Т.В. слоган сайта
Главная » Статьи » Уроки

Урок природознавства
Тема уроку. Розмноження квіткових рослин. Як виростити нову
рослину з насінини і без насіння.
Досліди ( визначення умов розвитку і росту рослин;
вплив різних умов на ріст і розвиток рослин).
Мета уроку: формувати уявлення про розмноження квіткових рослин,
умови проростання насінини ( тепло, вода, повітря ),
умови росту й розвитку рослин ( тепло, вода, повітря,
світло, поживні речовини) , сформувати уявлення про
способи вегетативного розмноження рослин
різними органами, формувати вміння розмножувати
кімнатні та інші рослини, виховувати спостережливість,
естетичні смаки, розвивати пізнавальні здібності.
Тип уроку: комбінований.
Обладнання: кімнатні рослини, живці смородини, пророщені
цибулини та бульби картоплі, кущик суниці з вусами
( гербарій ), ящички із землею, колекції плодів і
насіння.
Хід уроку
І. Організаційна частина.
ІІ. Аналіз погоди. Хвилинка синоптика
- Яка пора року?
- Який місяць?
- Температура повітря.
- Стан неба.
- Чи є сьогодні опади?
- Вітер.

ІІІ. Повторення і перевірка раніше вивченого матеріалу.

1. Фронтальне опитування.
На попередньому уроці ми здійснили уявну мандрівку в царство рослин і познайомилися з різними рослинами у природі. Повторимо матеріал попереднього уроку.
- На які групи поділяються всі рослини?
- Як називаються рослини, що живуть у воді. Яке значення мають зелені водорості для водойм?
- Де ростуть мохи?
- Яких органів не мають мохи? Назви їх органи.
- До якої групи трав’янистих рослин належать хвощі і папороті, яких органів вони не мають?
- Де вони ростуть?
- Назвіть хвойні дерева і кущі.
- Де утворюється насіння хвойних рослин?
- Чим відрізняються квіткові рослини від інших груп рослин?
- Наведіть приклади квіткових дерев, кущів, трав’янистих рослин.
2.Індивідуальне опитування.
1.Розповісти про розмноження квіткових рослин.
2.Цікаві повідомлення про квіткові рослини.
(виступи дітей).
ІV. Підготовка до вивчення нової теми.
1.Слухання вірша «Крилате насіння».
Кружляє над нами насіння крилате,
Радіє насіння, що вміє літати.
Це клени високі з осінньої гілки
Синів проводжають в далеку мандрівку.
І згадують сумно дерева бувалі:
Колись і вони над землею літали.
Ми знову знялись би, як наше насіння

Та роки не ті, і тримає коріння.
Кружляє у небі насіння крилате,
Радіє насіння, що вміє літати.
Одна насінина з кленової крони
Довірливо сіла мені на долоню.
І каже: - Я довго блукала над містом,
Але на асфальт не наважилась сісти.
Благаю, мій друже, якщо це не важко,
Візьми й посади мене в землю, будь ласка.
Я виросту кленом у нашому краї
І листом зеленим тебе привітаю.
1.Технологія інтерактивного навчання «Мікрофон».
- Чому насінина не наважилась сісти на асфальт?
- Які умови потрібні насінині для проростання, для росту
і розвитку рослини?
V. Повідомлення теми і мети уроку.
VІ. Вивчення нового матеріалу.
1. Практична робота (спостереження за насіниною, яка проросла в різних умовах).
Висновок: для проростання насінини потрібні такі умови:
волога, тепло, повітря.
1. Розповідь-бесіда.
- Рослина, яка проросла повинна жити, рости. Але для її росту і розвитку потрібні теж певні умови.
- Куди ми повинні висадити пророслу насінину?Чому?
- Де поставити? ( на світлі)
- Які ще умови потрібні?(волога, тепло, повітря, світло, поживні
речовини).
2. Робота в зошиті.
3. Розповідь-бесіда за опрацьованою сторінкою в зошиті.
VІІ. Фізкультхвилинка.
Сонце в небі ясне сяє,
Промінці нам простягає,
Щедро нам проміння ллє,
Здрастуй, сонечко моє!
Я з тобою подружуся,
Низько до землі вклонюся!

Проблемне питання. Хто з вас знає або бачив як по іншому розмножуються рослини?
4.Пояснення вчителя за статтею підручника.
VІІІ. Закріплення та осмислення знань.
1.Робота з таблицею «Розмноження рослин».( Додаток )
2.Гра «Назви зайве слово».
- Живцем розмножується верба, смородина, нарцис, аґрус.
- Насінням розмножується огірок, кріп, абрикос, чорнобривці, малина, кавун.
- Вусами розмножується суниця садова, суниця лісова, квасоля.
3.Робота по картках у парах. « Продовж речення».
Органом розмноження квіткових рослин є (квітка).
Запилення відбувається за допомогою …(комах, вітру)
Щоб рослина добре росла й розвивалася, їй потрібні…
( волога, повітря, тепло, світло, поживні речовини).
Цибулиною розмножуються…(нарциси, тюльпани, проліски,
підсніжники.)
4.Робота над загадками.
ІХ. Підсумок уроку.
1.Розповідь – бесіда.
- Діти, я б хотіла вас познайомити із енциклопедією, яка називається « Сад моєї мрії». До енциклопедії входить декілька розділів, у яких ви можете знайти поради, щодо вирощування рослин, описані методи захисту від різних шкідників. Ми розглянемо фото рослин, які розмножуються різними способами.( Демонстрація малюнків, фото ).
- Чи знайома вам ця рослина?
- Де ви її бачили?
- Чи доводилось самим висаджувати, доглядати?
- Що цікавого і корисного взяли з сьогоднішнього уроку?
Х. Домашнє завдання.
Опрацювати статті підручника ( С.120 – 125 ).
З’ясуй. Які овочеві рослини вирощують твої батьки ? Як вони це роблять?
Категория: Уроки | Добавил: tanuskakrykova (26.09.2016)
Просмотров: 330 | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
avatar
Меню сайта
Категории
Уроки [13]
Методика проведенния урокив
Сценарії свят [12]
Сценарії шкільних свят з повним описом проведення.
Документи [0]
Необхідні документи в початковій освіті
Вход на сайт
Поиск
Всего чел. на сайте: 5
Новых за месяц: 0
Новых за неделю: 0
Новых вчера: 0

Новых сегодня: 0
Счетчики
Онлайн лист
Онлайн всего: 1
Гостей: 1
Пользователей: 0
<
Cегодня нас посетили