Главная » Статьи » Уроки |
Тема уроку. Дерева, кущі, трав’янисті рослини. Якими бувають дерева, кущі, трав’янисті рослини. Мета уроку: поглибити знання учнів про дерева, кущі, трави; їхні істотні ознаки; сформувати поняття: однорічні, дворічні, багаторічні рослини; формувати вміння порівнювати, виділяти істотні ознаки; виховувати бережливе ставлення до природи. Тип уроку: комбінований. Обладнання: таблиці та малюнки із зображенням дерев, кущів, трав’янистих рослин; хвойних і листяних; однорічних дворічних, багаторічних рослин; гербарії цих груп рослин. Хід уроку І. Організаційна частина. Девіз. Щоб урок пройшов не марно, треба сісти рівно, гарно. Спитати хочеш - не гукай, а тільки руку піднімай. ІІ. Хвилинка спостережень. - Який сьогодні день? - Чи помітили ви які дерева ростуть біля школи? - Якою є сьогодні погода? - Якими стали ранки? ІІІ . Перевірка домашнього завдання. 1. Індивідуальне опитування. Один учень малює на дошці схему будови рослини і підписує всі її органи. Другий учень, користуючись саморобною таблицею встановлює значення органів для рослини. ( Додаток ). 2. Фронтальне опитування. - Розповісти про схожість і різноманітність органів у деяких рослинах. - Довести, що рослини – живі організми. 3. Тест. Що закріплює рослину в ґрунті? а) стебло б) листок в) корінь Усі рослини мають тривалість життя: а) різну б) однакову Де утворюється цукор і крохмал? а) у корені б) у листку в) у насінні Коли рослини виділяють кисень у повітря? а) вдень б) вночі Що утворюється з квітки? а) листок б) стебло в) плід з насінням - Чи можна сказати, що якийсь з органів найголовніший? ІV. Мотивація навчальної діяльності. 1. Відгадування загадок. У вінку зеленолистім, Квітка гарненька, У червоному намисті Із сонечком схожа – Заглядається у воду Краї біленькі, На свою чудову вроду. Серединка жовта. ( Калина ) ( Ромашка ) Гарне дерево міцне, Листя різьблене рясне. А на гілочках крилатих Буде жолудів багато. ( Дуб ) - Чи можна ці рослини об’єднати в одну групу? - Чому? - А на які групи можна поділити ці рослини? V. Повідомлення теми і мети уроку. Отже, тема сьогоднішнього уроку « Дерева, кущі, трав’янисті рослини». Розглянемо їхні істотні ознаки. VІ. Вивчення нового матеріалу. 1.Практична робота з наочністю. 1. Розгляньте малюнки. Визначте спільні ознаки цих рослин. Як назвати цю групу рослин? 2. Знайдіть на малюнках бузок, смородину, шипшину. Чи можна їх об’єднати в одну групу? За якою ознакою? 3. Розгляньте на малюнках фіалку, конвалію, ромашку. Як назвати групу рослин із м’яким соковитим стеблом? Фізкультхвилинка. Руки в боки, нахилились вперед, Нахилились назад, І направо, і наліво, Щоб нічого не боліло Раз, два, три, чотири – Набираємося сили. Нахились, повернись, До товариша всміхнись. 2. Робота з підручником. - Прочитайте , що таке однорічні та багаторічні рослини; які рослини належать до них. ( С. 113 – 114 ) 3. Розповідь учителя. « Якими бувають рослини » . ( Розповідь побудована на основі малюнків). 4. Доповіді учнів про рослини із використанням власних малюнків. 5. Хвилинка ерудита. Розповідь про трав’янисті рослини. VІІ. Закріплення вивченого матеріалу. 1. Робота в парах. Учні перевіряють себе за запитаннями, поданими в підручнику. ( С. 114 ) 2. Пізнавальні завдання. - Чи доводилося вам бувати в лісі? Не всі рослини однаково світлолюбиві. Як вони повинні розміщуватися в лісі? ( Світлолюбові рослини тягнуться угору,ростуть на галявинах. Ті рослини, які люблять тінь, ростуть під високими деревами). - У тиху погоду листя на деревах не рухається, а на осиці воно тремтить. Чому?( Листя осики має довгий черешок). - Сосну висаджують у піщаний грунт, бідний на перегній. І все ж сосна добре росте. Як ви гадаєте, чому? ( Сосна має дуже довге коріння). 3. Робота в зошиті. Впиши в таблицю назви рослин. Дерева Кущі Трав’янисті рослини VІІІ. Підсумок уроку. - Від якого органу залежить розподіл рослин натри групи? - Від якого органу залежить розподіл рослин на хвойні і листяні ? ІХ. Домашнє завдання. - Опрацювати статті підручника: « Дерева, кущі, трав’янисті рослини», « Якими бувають дерева, кущі, трав’янисті рослини» ( С. 111 – 114 ) - З’ясуй, які дерева, кущі, трав’янисті рослини ростуть біля твого будинку? | |
Просмотров: 331 | |
Всего комментариев: 0 | |
Уроки
[13]
Методика проведенния урокив
|
Сценарії свят
[12]
Сценарії шкільних свят з повним описом проведення.
|
Документи
[0]
Необхідні документи в початковій освіті
|